Kes me oleme?

Tutvustame veidi lähemalt ESG asutajaliikmeid.

 

Andris Feldmanis: “Kirjutan telesarjade ja mängufilmide stsenaariume koos Livia Ulmaniga. Seni on meie olulisemaks tööks täispikk mängufilm “Teesklejad” (2016). Hetkel tegeleme sellega, et see ei jääks meie viimaseks kinolinale jõudnud teoseks. Ma usun, et lood on maailma mõtestamisel ja mõistmisel asendamatu abivahend. Neid ei tohiks aheldada struktuurireeglite külge, selle asemel tuleks mõelda, millised on need lood, mis tahavad praegu rääkimist.”

 

 

 

Leana Jalukse on TLÜ Balti Filmi- ja Meediakooli filmikunsti magistriõppe lõpetanud stsenarist ja toimetaja, kelle kirjutatust on kinolinale jõudnud rahvusvaheliselt auhinnatud “Ema” (Meteoriit 2016) ja “Tuliliilia” (Meteoriit 2018). Leana on avatud ka koostööle teatri ja televisiooniga ning peab oma missiooniks naiste rolli muutmist filmikunstis – nii kaamera ees kui taga.

 

 

Margit Keerdo-Dawson on stsenarist, toimetaja ja stsenaristika õppejõud BFM-is. Ta õppis Peda (TLU) filmi ja video õppetoolis operaator-režissööri eriala ning hiljem stsenaristikat Inglismaal. Tema esimene suurem projekt oli telesari “Klass: elu pärast”, ekraanile on jõudnud ka film/sari “Nullpunkt” ning hetkel töötab ta täispika trilleri kallal. Teda huvitab ka stsenaristikateadus, täpsemini empaatia ja neuroloogilised protsessid (nn neurocinema) ehk see, kuidas stsenarist loob seda, mis hiljem ekraanil publikule psühholoogilist mõju avaldab.

 

Lauri Lippmaa on stsenarist ja toimetaja ning askeldanud Eesti filmi-, uudismeedia ja telemaastikul varsti juba kaks aastakümmet. Politoloogidest kursakaaslastega 1998. aastal loodud loomingulise rühmituse Õ-Fraktsioon esimestest filmikatsetustest saadud pisik hakkas organismis jõudsalt levima ning viis Lauri lõpuks Suurbritanniasse, kus ta omandas stsenaristikaalase kõrghariduse Šoti Filmiakadeemia stsenaristika magistrantuuris kiitusega. Lõpetamise järel naasis Lauri Eestisse, et seista hea stsenaristide õiguste eest, aidata kaasa Eesti kui järgmise Taani-suguse väikese filmi- ja teleriigi esiletõusu idealistlikule eesmärgile ja arendada kõige taustal omi filmi- ja sarjaideid. Hingelähedased nurgad loojutustamises kuuluvad montypythonlikule absurdihuumorile, psühholoogilisele põnevikule ja poliitika telgitaguste niiditõmbamistele, aga ka lastele ja noortele suunatud coming-of-age teemadele, milles kõiges otsib Lauri ikka ja alati huvitavat karakterit ning põnevat lugu. Kesksel kohal loomingus on aegadeülene küsimus, miks inimene käitub nii nagu käitub antud oludes ja tingimustes

 

Laura Raud on stsenarist ja kunstnik. Stsenaristika kõrghariduse on ta omandanud BFM-is ning kunstiga on ta kõige muu kõrvalt tegelenud terve elu. Lisaks sellele armastab ta raamatuid ja videomänge ega ütle ära klaasist heast veinist. Loojutustamine on tema jaoks alati olnud kandvaim tõukejõud elus ning ka kunstis on tema jaoks alati olnud kõige huvitavamaks inimene. Laura on kirjutanud ja toimetanud mitmeid lühifilme, parasjagu on tal arenduses kaks mängufilmi ning žanrieelistuseks on siiani olnud psühholoogiline draama.