Lauri Lippmaa “Sügavik” võitis Script Pool TV auhinna

Lauri Lippmaa telesari “Sügavik” võitis Industry@Tallinn raames toimunud Script Pool TV stsenaariumikonkursil parima telesarja auhinna. Script Pool TV žüriisse kuulusid Kamila Zlatušková (Tšehhi), Dominic Schreiber (Suurbritannia) ja Benjamin Harris (Suurbritannia).

Lauri Lippmaa Script Pool TV esitlusel.
Foto allikas: Industry@Tallinn

Krimipõnevikus “Sügavik” (The Deep) tuleb vanakooli mõrvauurijal teha koostööd vastuluure tehnoloogiasõltlasest naisametnikuga, kui jäisest Tallinna lahest leitakse teismelise tüdruku surnukeha ning tema kehalt avastatakse radiatsiooni jälgi. Algne mõrvajuurdlus võtab kiirelt uue suuna, kui selgub, et tüdruku kaksikõde on röövitud. Järgnev sündmusteahel paljastab rahvusvahelise küberterrorismi vandenõu, mis mõjutab meie kõigi elu.
Loo algse versiooni kirjutas Lauri aastal 2014 Šoti filmiakadeemia stsenaristikamagistrantuuri lõputööna, hiljem on ta seda edasi arendanud endiste koolikaaslaste Alexia Fernandez Frasqueti (Hispaania) ja Paul Cahilliga (Iirimaa) ning lõputöö šotlasest juhendaja Nigel Smithiga.
Sarja tootjaks on Allfilm.

Stsenarist Lauri Lippmaa ja produtsent Madis Tüür.
Foto allikas: Industry@Tallinn

Sügavik pälvis hiljuti ka The HypeWriter auhinna, milleks on kutse järgmise aasta finaali HypeWriter International Series Pitch Forumil Budapesti, kus selgub projekt, mis saab 110 000 euro suuruse tootmisetoetuse.

Lauri Lippmaa on Eesti Stsenaristide Gildi üks asutajaliikmetest ja Gildi juhatuse liige. Tema teiste projektidega saab tutvust teha Sahtli keskkonnas.

Script Pool on rahvusvaheline filmi- ja telesarjade stsenaariumite konkurss, mille eestmärgiks on toetada stsenariste, kelle projektil ka produtsent, et anda hoogu projekti arengule ning suurendada tootmis- ja levipotentsiaali. Auhinna suurus on 5000 eurot.

In English
Award Winners of Just Film Works in Progress and Script Pool TV revealed